Wypoczynek na wodzie, czyli Swornegacie

Pięknie położona kaszubska wioska o specyficznej nazwie Swornegacie zaprasza na wypoczynek wszystkich miłośników rekreacji w otoczeniu zieleni i wspaniałej przyrody. Nie brak tu licznych jeziorek i rzek otoczonych lasami, które zapraszają do aktywnego spędzania czasu fanów kajakarstwa, wioślarstwa i żeglowania. Tutejsza baza noclegowa {➔http://meteor-turystyka.pl/noclegi,swornegacie,0.html} została dostosowana do potrzeb wodniaków, dla których stworzono tu również całą infrastrukturę sportową. Ta cicha osada stanowi znakomite miejsce do rozpoczęcia przygody ze sportami wodnymi.

W Swornegaciach powstała baza kajakowa, która organizuje spływy na Brdzie i Wdzie oraz paru pomniejszych rzeczkach. Spływ kajakowy stanowi znakomitą okazję do poznania najciekawszych zakątków na Kaszubach, w Borach Tucholskich oraz na Pomorzu. Trasy wycieczek prowadzą przez przepiękne tereny o niezwykłych walorach przyrodniczych, szczycące się bogatymi w gatunki ekosystemami, które powstały na styku rzek, łąk i lasów. Szczególnie ciekawe wydają się tereny podmokłe, zamieszkałe przez niezliczone gatunki ptactwa i rzadkie rośliny bagienne. Na przystani nad jeziorem można także wypożyczyć sobie żaglówkę, rower wodny, kajak lub łódkę. Amatorzy sportów wodnych chętnie opłyną tutejsze jeziorka, ćwicząc manewry żeglarskie i podziwiając piękną przyrodę Borów Tucholskich. Można wybrać się na krótką wyprawę wzdłuż brzegu lub wypożyczyć sprzęt na parę dni i wyruszyć w dłuższą trasę, przemierzając rzeki, które łączą niewielkie, urokliwe jeziorka.

Nad Jeziorem Karsińskim znajduje się przyjemne kąpielisko, które szczególnie nadaje się dla rodzin z dziećmi, z uwagi na bardzo łagodne, piaszczyste zejście do wody. Na tutejszej plaży można rozłożyć kocyk i poopalać się lub pospacerować brzegiem akwenu. Wokół jeziora powstały liczne przystanie, gospodarstwa agroturystyczne, wypożyczalnie sprzętu wodniackiego i smażalnie ryb, które co roku w sezonie zapraszają amatorów wypoczynku nad wodą. Przepiękne tereny wokół zbiornika objęto ochroną, tworząc tu Zaborski Park Krajobrazowy. Gościom, którzy wykupili tu wraz z rodziną letnie noclegi Swornegacie mają wiele do zaoferowania. Na okolicznych rzekach organizuje się spływy kajakowe, a wypożyczalnie zlokalizowane we wsi umożliwiają wypożyczenie roweru wodnego, łódki lub jachtu. Goście mogą także skorzystać z płytkiego, bezpiecznego kąpieliska i piaszczystej plaży nad Jeziorem Karsińskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>