Sorkwity – przyroda w każdym zakątku

W województwie warmińsko-mazurskim, niedaleko dobrze znanej miejscowości turystycznej Mrągowo, znajduje się mała wieś Sorkwity. To niezbyt wielka miejscowość znana przez turystów, jednak nie ma tu tłumów, nawet w sezonie letnim, kiedy jest tu najpiękniej. Sorkwity to miejsce idealne dla miłośników natury i osób chętnych na kontakt z dziką przyrodą w najwyższym wydaniu. Dzięki temu, że miejscowość jest mała i niezbyt popularna turystycznie, można liczyć tu na kameralną atmosferę, ciszę i spokój. Sorkwity są w tym przypadku także bardzo pomocne. Noclegi dla przybyłych składają się przede wszystkim z kameralnych i urokliwych kwater prywatnych, gdzie gościnni gospodarze dbają o każdy szczegół pobytu swoich gości. Nie ma tu szumnych i wielkich hoteli oraz dużych pensjonatów. Klimat miejscowości utrzymany jest w regionalnej atmosferze bez przepychu i tłumu. Można tu spokojnie odpocząć od miejskiego zgiełku i spalin samochodowych.

Królują tu przede wszystkim okoliczne jeziora. To dzięki nim, panuje tutaj tak przyjemna atmosfera. Dwa akweny, oraz płynąca tędy rzeka sprawiają, że nie brak tu miejsca, by zaszyć się samemu wśród naturalnych warunków przyrodniczych i cieszyć się prywatnością i kameralną atmosferą. Dzikie plaże nad taflą cieszą się dużą popularnością. Są bardzo rozległe, dlatego nie brak tu miejsca dla przyjezdnych, nawet w najbardziej gorącym okresie wakacyjnym. Znajdują się tu wypożyczalnie sprzętu wodnego. Korzystając z nich, można wynająć łódkę, kajak lub rower wodny i obejrzeć panoramę okolicy z zupełnie innej perspektywy. Pływanie może okazać się wyjątkowo przyjemną i niezapomnianą przygodą, ze względu na wspaniałe krajobrazy i cudowne widoki. To także świetne miejsce dla wędkarzy. Jeziora obfitują w różnego rodzaju gatunki ryb, a dzięki ciszy i spokojnej atmosferze są tu idealne warunki do łowienia.

Kolejnym atutem są okoliczne lasy. W sezonie pełne są grzybów i innych owoców leśnych, dlatego to niezwykła frajda dla grzybiarzy. Ci najwytrwalsi, wychodzą z lasu z pełnymi koszami. Dla miłośników aktywnego wypoczynku pomocna może okazać się informacja, że w tym regionie wyznaczonych jest mnóstwo tras rowerowych. Zabierając własny sprzęt można wybrać się na niezapomnianą wyprawę wśród malowniczych jezior i lasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>