Sopot – atrakcje turystyczne dla dzieci

Sopot to najlepsze miejsce na spędzenie wakacji z dziećmi. Liczne atrakcje turystyczne i duża baza noclegowa co roku przyciągają wielu turystów. Jest miastem, w którym nie będą się nudziły ani młodsze ani starsze pociechy. Aby znaleźć lokum dla rodziny (info pod noclegi ➾Sopot), wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową: noclegi Sopot. W bazie znajdują się oferty hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych.

Molo w Sopocie

Molo w Sopocie jest największe spośród wszystkich na Morzu Bałtyckim. Drewniana konstrukcja uzyskała swój obecny kształt w 1928 roku. Ma ono ponad pół metra długości, a spacer po min dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Obiekt składa się z części drewnianej i lądowej. Część lądowa to inaczej Skwer Kuracyjny, gdzie znajduje się Latarnia Morska, muszla koncertowa, fontanna oraz liczne punkty gastronomiczne. Część spacerowa to pomost o długości 511 metrów. Ta część, oprócz głównego pomostu, posiada pokład dolny i boczne. W okresie letnim na molo mają miejsce różnego rodzaju koncerty i imprezy plenerowe.

Aquapark

Gdy pogoda nie dopisuje, warto wybrać się do miejscowego Aquaparku. Jest to naprawdę duży obiekt z basenem pływackim, rekreacyjnym, basenem dla dzieci, licznymi zjeżdżalniami i armatami wodnymi. Na zewnątrz budynku znajduje się basen i liczne atrakcje dla najmłodszych. Można tu wraz z dziećmi wspaniale spędzić czas na pływaniu, zjeżdżaniu z krętych zjeżdżalni wodnych i wspólnej zabawie w wodzie.

Statek Pirat

Wycieczkowy statek pirat jest stylizowany na jednostkę piracką. Rejs tym statkiem będzie niezapomnianym przeżyciem dla każdego dziecka. Zabiera on na swój pokład prawie dwustu pasażerów, na 40 minutowy rejs po wodach Bałtyku. Organizowane są również nocne wycieczki w blasku księżyca, w romantycznym nastroju, przy dobrej muzyce.

„Monciak”

Oficjalnie Sopocki „Monciak” to ulica Bohaterów Monte Cassino. Wzdłuż niej znajdują się liczne kafejki, restauracje i stragany z pamiątkami. Jest to miejsce gdzie uliczni artyści prezentują swoje występy. Można tu usłyszeć muzykę graną na flecie, skrzypcach, akordeonie i wielu innych instrumentach muzycznych. Słychać śpiew, a malarze wystawiają swoje prace na sprzedaż, bądź oferują swoje usługi rysowania portretów i karykatur. Uwagę przykuwa też budynek znany jako Krzywy Dom. Jego ściany, okna i dach nie zawierają w konstrukcji ani jednej linii prostej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>