Różnorodność Władysławowa

Niebywale malowniczy zakątek województwa pomorskiego – Władysławowo – położony u stóp Mierzei Helskiej, przez dziesięciolecia zachwyca turystów, stając się autentycznym kurortem dla każdego.

Niesłabnące możliwości
Imponująca historia zamieniła małą wioskę rybacką z baśniowego kopciuszka w dostojną miejscowość zapraszającą do aktywnego i pełnego wrażeń odpoczynku. Na kartach historii odszukamy tę miejscowość pod nazwą Wielka Wieś, w której potencjału doszukał się sam Władysław IV. To właśnie jego imię jest zawarte w obecnej nazwie kurortu i trzeba przyznać, że jest ono dumnie reprezentowane. W latach 90 – tych ubiegłego wieku miejscowość przeszła błyskawiczną, acz szalenie udaną metamorfozę, przekształcając się w tętniącą życiem bazę turystyczną. Perfekcyjność tego miejsca można zaznać dosłownie na każdym miejscu. Ciekawa architektura łączy się z nowoczesną infrastrukturą dostosowaną do wysokich wymagań turystów.

Smaki i wygoda
Szukając rozmaitych atrakcji warto zasmakować kuchni regionalnej. Kaszubskie specjały serwowane są w rozlicznych restauracjach, a także hotelach i pensjonatach. Na szczególną uwagę zasługują tutaj oferty noclegowe (zobacz tu – meteor-turystyka.pl – Władysławowo noclegi), które wyróżniają się na tle innych niebywałą gościnnością i przystępnymi cenami. Dodatkowo baza noclegowa Władysławowa daje pełen wachlarz możliwości, z których każdy może wybrać taką opcję, która perfekcyjnie spełnia jego oczekiwania – to hotele, motele, rozliczne pensjonaty i pola namiotowe.

Błogi odpoczynek
Piaszczysta plaża dostarczy niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza że jest ona specyficzna w całej swojej strukturze. Szeroka i bezpieczna kusi chętnych do poszukiwania skarbów polskiego Bałtyku – bursztynów. Nieprawdopodobnie czysty i drobny piasek delikatnie pieści stopy, zapraszając do długiego plażowania. Dojście do plaży przez sosnowy las to dodatkowa przyjemność, zwłaszcza w upalne dni. Wybierając się do Władysławowa z dziećmi warto zajrzeć do Ocean Parku, Muzeum Motyli i przejść się Aleją Gwiazd Sportu. Słynny port we Władysławowie zaprasza chętnych na zgłębienie się w meandrach pracy rybaków i zasmakowanie w świeżej rybie. Miłośnicy szlaków historii powinni zajrzeć do Domu Rybaka i przy tej okazji skorzystać z uroków najlepszego pola widokowego, a także odwiedzić Hallerówkę i Kościół Wniebowzięcia NMP.

Władysławowo to jeden z tych zakątków Kaszub, który zaskakuje doskonałym połączeniem tradycji i nowoczesności. Jest miejscem, którego nie sposób nie pokochać, a każdy powrót jest pasjonującą przygodą odkrywaną na nowo.

 

Jedna myśl na temat “Różnorodność Władysławowa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>