Rodzinny wypoczynek w Juracie

Każdy turysta, wybierający się nad Morze Bałtyckie, poszukujący spokojnego i wyjątkowego miejsca do odpoczynku, bez wątpienia powinien zawitać do Juraty. Jest to niesamowita osada, w której każdy wczasowicz odnajdzie coś dla siebie. Czyste, piaszczyste plaże, piękna Zatoka Pucka [do sprawdzenia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zatoka_Pucka], swoisty mikroklimat i pełne jodu powietrze zadowolą nawet najbardziej wybrednego podróżnika. Jest to także wspaniałe miejsce na rodzinny urlop.

Gdzie nocować w Juracie? Przyjeżdżając nad morze, warto zatrzymać się właśnie w Juracie. Znajduje się tu kilkadziesiąt obiektów, w których można znaleźć pokój [do sprawdzenia: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,jurata,0.html]. Są zarówno wygodne, eleganckie hotele, jak i przytulne pensjonaty. Nie brakuje także miejsc w kwaterach prywatnych, gdzie często można skorzystać również z opcji wykupienia całodziennego wyżywienia. Dla bardziej samodzielnych wczasowiczów znajdą się domki letniskowe, pola namiotowe oraz kempingi. Ceny w obiektach turystycznych są różne, w zależności od standardu i udogodnień, jakie oferują. Sporo ofert można znaleźć w internecie, wpisując w wyszukiwarkę hasło “noclegi Jurata”.

Miłośnicy aktywnego spędzania czasu wolnego, którzy przyjadą do Juraty z pewnością znajdą coś atrakcyjnego. Znajduje się tutaj między innymi Park Linowy “Ju-huu!!!”. Umiejscowiony jest przy ulicy Wojska Polskiego 5. Posiada atestowany sprzęt i wykwalifikowanych instruktorów, którzy należą do Polskiego Związku Alpinizmu. Można więc spokojnie zaufać ich profesjonalizmowi i w pełni bezpiecznie oddawać się ekstremalnym doznaniom. Jedną z atrakcji jest Skok Tarzana, mogą z niego korzystać osoby do 100 kilogramów wagi, powyżej dziesiątego roku życia. Jest to jedna z trudniejszych aktywności, która wymaga odpowiedniego poziomu zdolności motorycznych. W parku znaleźć można także coś dla milusińskich, mianowicie trasę zwaną “Tarzanek”. Przeznaczona jest dla dzieci od 100 centymetrów wzrostu. Umieszczona 150 centymetrów nad ziemią, wyposażona jest w wyjątkowo bezpieczny system asekuracji. Przed wejściem na tor dzieci otrzymują niezbędny sprzęt, na który składa się uprząż zabezpieczająca, lonża asekuracyjna oraz kask. Przechodzą także odpowiednie szkolenie po to, by w pełni bezpiecznie i odpowiedzialnie oddawać się tym niesamowitym uciechom, które tu na nich czekają. Tor składa się bowiem aż z dziesięciu różnych atrakcji, między innymi: ścianki wspinaczkowej, kładki czy też tyrolki. Można tutaj wraz z pociechami spędzić pełen wrażeń, aktywny dzień.

Po tych wszystkich szaleństwach warto udać się na spacer po plaży, pójść do pachnącego, sosnowego lasu czy też podziwiać malowniczy krajobraz tej pięknej okolicy. Jurata jest bez wątpienia dogodnym miejscem na rodzinny wypoczynek z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>