Pojezierze Kujawskie – Inowrocław

Inowrocław to zjawiskowe miasto, które tętni życiem. Położone na Pojezierzu Kujawskim, jest uznawane za stolicę Kujaw Zachodnich. Z pewnością najsłynniejszym walorem jest uzdrowisko „Solanki”. Kuracjusze i goście odwiedzający to miasto już od lat korzystają z uroków tego miejsca. Jest ważnym ośrodkiem kulturalnym. Zachwyca bogatą historią, licznymi atrakcjami turystycznymi, a także piękną przyrodą.

Szeroka baza noclegowa Inowrocławia wiąże się z dobrze rozwiniętą turystyką w tym rejonie. Wiele osób odwiedza miasto każdego roku. Wczasowicze i kuracjusze chętnie wracają. Niesamowity klimat miejscowości nie bez powodu przyciąga wielu chętnych. Jeśli udajemy się do miasta w celach rehabilitacyjno-leczniczych z pewnością zainteresuje nas nocleg o charakterze sanatorium. Wczasowicze i turyści mogą spokojnie wybrać ofertę jednego z hoteli, pensjonatów czy też ośrodków wypoczynkowych.

Uzdrowisko „Solanki” to niezwykle ciekawy kompleks. W jego skład wchodzą: sanatoria, ogromny Park, Tężnia, muszla koncertowa i liczne obiekty rekreacyjne. Znajdziemy tutaj oczywiście wiele ośrodków leczniczych i rehabilitacyjnych, Zakład Przyrodoleczniczy, Pijalnię wód i Palmiarnie. Niezwykle zjawiskowe są Ogrody Papieskie. Piękna kompozycja roślinna oraz nieskazitelne, geometryczne alejki są lubiane przez wielu spacerowiczów. Ciekawym miejscem są także bez wątpienia Ogrody Zapachów – kwiatowe oraz ziołowe.

Muszla koncertowa jest miejscem, w którym odbywają się liczne wydarzenia kulturalne. Z kolei tereny rekreacyjne umożliwiają aktywne spędzanie czasu. Znajdziemy tutaj między innymi: park linowy, korty tenisowe, siłownię oraz minigolf. Bez wątpienia w całym uzdrowisku mieszczą się doskonałe atrakcje dla każdego. W Inowrocławiu czekają na nas także liczne zabytki. Obiekty sakralne np. kościół św. Mikołaja czy kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny zachwycą nas swoją architekturą oraz ciekawą historią.

Kościół św. Barbary i Maurycego został zbudowany na planie krzyża greckiego. Świątynia posiada zjawiskową kopułę i jest przykładem stylu nowo bizantyjskiego. Mury obronne, obraz „Bitwa pod Mątwami” znajdujący się w inowrocławskim ratuszu oraz kościół św. Krzyża – to tylko kilka z licznych ciekawych miejsc i obiektów, na które warto poświęcić czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>