Nadmorski kierunek? Dziwnów!

Dziwnów to miejscowość wręcz wymarzona na spędzenie swojego urlopu, a zwłaszcza w wakacje, chociaż nie tylko. Każdy, kto marzy o piaszczystej plaży, imprezowaniu nad wodą do białego świtu albo chociaż o spędzeniu swoich cennych dni urlopowych w doborowym bliskim towarzystwie w sprzyjających okolicznościach przyrody, z całą pewnością powinien rozważyć spędzenie właśnie w Dziwnowie swojego urlopu. Tym bardziej, że miasteczko to zachęca do pozostania na dłużej, nie brak tutaj licznych atrakcji, których nie sposób zwiedzić w jeden dzień. Co roku przybywa tutaj coraz więcej turystów, również z zagranicy. Ogółem daje zauważyć się, że zwłaszcza polskie morze jest bardzo popularnym celem urlopowym naszych zagranicznych gości. Baza noclegowa [widoczna tu: Dziwnów noclegi / meteorl] jest więc przygotowana na naprawdę sporą liczbę osób. Dziwnów to idealne rozwiązanie, jeżeli szukacie połączenia niewielkiego miasteczka z przepięknym krajobrazem nadmorskim.

W miejscowości tej znajdują się dwa szlaki turystyczne, na które warto się wybrać, jeżeli lubicie szukać przygód – trasa zaskoczy przepięknymi i wyjątkowymi widokami, które na długo pozostaną w pamięci. Czy wybierzecie się na urlop sam, czy z bliskimi lub przyjaciółmi, na pewno będziecie mieć sporo opcji do wyboru: narzekać na nudę tutaj się nie da.

Po pierwsze, koniecznie trzeba wyruszyć na obchód miasta – jest tutaj zarówno zadbane kąpielisko, z którego naprawdę przyjemnie się korzysta, jest tu też i port morski, w którym przystań może znaleźć ponad 60 różnych jachtów, przemieszczających się tutaj po Szlaku Żeglarskim Zachodniopomorskim. To jednak nie wszystko, bo znajdują się tu również miejsca szczególnej pamięci historycznej, upamiętniające bohaterską śmierć żołnierzy i powstańców podczas drugiej wojny światowej, którzy zginęli za wolność zarówno tego regionu, jak i całego naszego kraju.

Innym obiektem, który wywołuje zainteresowanie u znacznej części turystów, jest także most zwodzony. To niemalże taka sama atrakcja, jak most zwodzony na Tamizie w Londynie! Innym ciekawym obiektem jest też Aleja Gwiazd Sportowych, w której podziwiać możemy medale naszych najlepszych polskich zawodników w różnych dyscyplinach sportowych. Oczywiście wyżej wymienione ciekawe miejsca to nie wszystkie, jakie na nas czekają w Dziwnowie, brzmią jednak zachęcająco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>