Kraków – miejsce dla ciekawych

Wiele miejscowości oferuje niesamowite atrakcje, ale najwięcej z nich jest właśnie w Krakowie. Jest to duże miasto, które co roku odwiedza cała masa turystów spragnionych poznania historii i uroków tego niezwykłego miejsca. Każdy, kto był w Krakowie, potrafi docenić piękno kunsztu wykonawczego tutejszych zabytków oraz umiejscowienia geograficznego tego miasta.

Spędzając wolny czas ze znajomymi czy rodziną, warto udać się do zamku, który wznosi się na Wawelu. Będąc na zamku, naszym oczom ukażą się niezwykłe malowidła renesansowe. Znajdziemy tam również elementy gotyckie, które przyciągną uwagę nie tylko specjalistów sztuki. Tym, co wyróżnia Kraków na tle innych polskich jest niezwykle długa historia, sięgająca aż X wieku. Kraków jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Związanych z nim jest wiele wspaniałych legend, z których chyba najbardziej znana jest legenda o smoku wawelskim, który strzeże wejścia na Wawel. Ziejący żywym ogniem smok zachwyci nie tylko najmłodszych. Trudno wyobrazić sobie wyprawę do Krakowa bez wizyty u smoka.

Równie ważnym miejscem w Krakowie jest rynek, w którego centrum stoją znane wszystkim doskonale Sukiennice. Kraków jest miastem nie tylko turystycznym, ale przede wszystkim miastem studenckim. To właśnie w tym mieście znajduje się Uniwersytet Jagielloński, który jest nie tylko najstarszy w Polsce, ale jest jednym z najstarszych uniwersytetów w całej Europie. Właśnie tutaj studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, którzy wynajmują tu swoje noclegi. Kraków jest miastem niezwykle różnorodnym i barwnym. Znajdziemy tutaj mnóstwo atrakcji i ciekawych miejsc, które z pewnością zaspokoją potrzebę zwiedzania i spędzania wspaniale czasu.

Szeroko rozwinięta baza noclegowa obejmuje wiele wspaniałych hoteli, również tych najbardziej luksusowych (). Kraków jest miastem niezwykle rozwiniętym kulturalnie. Znajduje się tutaj kilkanaście teatrów, jeszcze więcej kin, muzeów i innych miejsc, w których organizowane są przeróżne imprezy kulturalne, koncerty, festiwale i wydarzenia. Każdy znajdzie tutaj coś interesującego dla siebie. Kraków jest miastem, które powinien odwiedzić nie tylko każdy pasjonat historii i starych miast, ale także każdy Polak. Jest to miejsce niezwykle znaczące dla naszego kraju ze względu na swoje niesamowite walory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>