Jak ciekawie spędzić czas w Sztutowie?

Planujesz wakacje nad morzem i szukasz ciekawego miejsca? Takiego, w którym można odpocząć, ale nie można się nudzić? Poszukaj noclegu w Sztutowie i sprawdź, jak można spędzić wolny czas w tej nadmorskiej gminie. Sztutowo ma wiele do zaoferowania – mimo że głównym źródłem utrzymania są wakacyjni urlopowicze. Dzięki temu baza noclegowa w Sztutowie jest duża – każdy znajdzie coś dla siebie, nie tylko w wakacje, ale przez cały rok!

Muzeum Stutthof

Muzeum zostało utworzone w latach 60. ubiegłego wieku na terenie niemieckiego obozu koncentracyjnego. Już 2. września 1939 roku Niemcy przywieźli tutaj pierwszych gdańskich jeńców. Obóz działał praktycznie do końca wojny – został zlikwidowany dopiero w 1945 roku. W muzeum można obejrzeć krematorium, komorę gazową oraz pozostałości po Starym i Nowym Obozie. Zorganizowana jest tu także całoroczna wystawa bogatych zbiorów archiwalnych. Wstęp do muzeum jest bezpłatny – to dodatkowy argument, by zobaczyć kawałek naszej historii. Zwłaszcza, że o muzeum Stutthof rzadko się mówi.

Architektura w Sztutowie

Sztutowo to mała miejscowość, ale pierwsze wspominki o niej pojawiają się już w XV w. Nie zachowały się tutaj żadne zabytki z tamtego czasu, ale w wolne popołudnie można zrobić sobie spacer po miasteczku i obejrzeć zabytkowe budowle – domy szachulcowe z końca XIX wieku, kościół parafialny św. Wojciecha (kiedyś należący do wspólnoty baptystów), szkołę z lat 60. XIX wieku.

Pobliskie Kąty Rybackie

Do gminy Sztutowo należą Kąty Rybackie. W tej małej wsi można zajrzeć do Muzeum Zalewu Wiślanego. Kąty ze względu na swoje nadwodne położenie (Bałtyk i Zalew Wiślany) mają bardzo bogatą tradycję szkutniczą. Wśród eksponatów znajdują się oryginalne łodzie, które jeszcze 60 lat temu służyły w połowach. A przy okazji w Kątach Rybackich można się wybrać na rejs po Zalewie Wiślanym!

Dla najmłodszych

W niedalekim Jantarze dwoje pasjonatów stworzyło indiańską wioskę. Można w niej obejrzeć prawdziwe tipi, damskie i męskie ubrania oraz całą masę rzeczy codziennego użytku Indian. Właściciele opowiadają ciekawe historie o plemiennym życiu – nie tylko najmłodsi nie będą się tutaj nudzić. Do Jantaru można dojechać Żuławską Kolejką Wąskotorową.

Odpoczynek na łonie natury

Dla miłośników relaksujących spacerów idealnym miejscem będzie rezerwat ornitologiczny z chronionym legowiskiem kormoranów czarnych. A jeźdźcy mogą skorzystać z bogatej oferty stadnin i skusić się na galop po plaży. Dzięki centralnemu położeniu Sztutowo to idealne miejsce na wakacyjny urlop. Możliwości noclegu w Sztutowie jest wiele – można nawet wynająć pokój z widokiem na morze i zasypiać przy szumie fal!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>