Festiwale i ciekawe imprezy odbywające się w Darłówku

Decydując się na wakacyjny wyjazd do Darłówka, czy to z rodziną, czy też ze znajomymi warto zwrócić uwagę nie tylko na atrakcje turystyczne znajdujące się w tej miejscowości, ale również na odbywające się tam imprezy. W nadmorskich kurortach można nie tylko odpocząć od codziennej rzeczywistości, ale również spędzić miło czas podczas przeróżnych festiwali oraz cyklicznie odbywających się imprez.

Wybierając się do Darłówka w czasie, gdy zaplanowana jest tam jakaś większa impreza, warto dużo wcześniej rozejrzeć się za odpowiednim noclegiem. Wprawdzie baza noclegowa w tej nadmorskiej miejscowości jest dosyć dobrze rozwinięta, jednak należy mieć świadomość tego, iż znalezienie wolnego pokoju w samym środku sezonu może graniczyć z cudem. Jeśli chodzi o same noclegi, Darłówko ma do zaoferowania swoim turystom naprawdę bardzo dobrą ofertę (noclegi Darłówko – Meteor) obejmującą liczne hotele, ośrodki wczasowe, domki wypoczynkowe, a nawet prywatne kwatery i kempingi, a więc jest w czym wybierać.

Wracając jednak do imprez, które odbywają się latem w Darłówku, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na te, które odbywają się cyklicznie. Jedną z najciekawszych jest przede wszystkim Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, na którym można podziwiać militarne pojazdy, ale nie tylko. Imprezie tej towarzyszą zazwyczaj dodatkowe atrakcje, takie jak smakowanie potraw kuchni wojskowej, liczne koncerty oraz projekcje filmowe. Kolejną niezwykle interesującą imprezą, na którą warto się wybrać jest Międzynarodowy Festiwal Latawców, przyciągający do Darłówka prawdziwe tłumy turystów oraz pobliskich mieszkańców. W Darłówku można również natrafić na Festiwal Filmów Skandynawskich, który odbywa się tutaj nieprzerwanie od 2001 roku. Podczas tego święta, można obejrzeć nie tylko znane filmy cenionych reżyserów, ale również produkcje niszowe, które zazwyczaj nie trafiają na ekrany polskich kin. Pokazy wspomnianych filmów odbywają się zarówno w pobliskim kinie, jak i na świeżym powietrzu w okolicy Latarni Morskiej.

Darłówko każdego roku przyciąga do siebie wielu turystów nie tylko ze względu na ciekawe atrakcje, ale również liczne imprezy cykliczne, które organizowane są w tym nadmorskim kurorcie. Oprócz wspomnianych powyżej festiwali oraz zlotów odbywających się każdego roku, można również trafić na dodatkowe imprezy, które powinny trafić w gusta większości turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>