Atrakcje w Krynicy Morskiej

Krynica Morska posiada wiele ciekawych miejsc i atrakcji co powoduje, iż coraz więcej turystów przyjeżdża tutaj, by spędzić urlop. Ta miejscowość wypoczynkowa stanowi główny punkt turystyki na całej Mierzei Wiślanej. Jest jedną z najbardziej popularnych i najczęściej odwiedzanych nadmorskich miejscowości.

Czyste powietrze, wspaniały klimat, duża i piaszczysta plaża, a także szeroka paleta noclegów w Krynicy Morskiej (więcej: ) sprawia, iż staje się ona najlepszym miejscem nad polskim morzem. Jedną z głównych atrakcji czekająca na przyjezdnych są regaty czyli zawody sportowe na wodzie. W mieście znajduje się port jachtowy, który pod względem wielkości jest największy na całym Zalewie Wiślanym. W wysokim sezonie letnim Jach Klub w Krynicy organizuje liczne regaty, w związku z czym w tym okresie ilość turystów w mieście przekracza ilość miejsc noclegowych. Kolejną atrakcją jest latarnia morska, która wybudowana została w 1951 roku i z której szczytu zobaczyć można zapierającą dech w piersi panoramę Mierzei Wiślanej Morza Bałtyckiego czy Zalewu Wiślanego. Ten niesamowity widok nie oddaje żadnych slow, aby móc opisać jakie uczucia towarzyszą patrząc na ten malowniczy krajobraz. Aby wejść na latarnię wystarczy kupić bilet, który kosztuje zaledwie trzy złote oraz pokonać 102 schodki. Kolejnym powodem, aby przyjechać do Krynicy Morskiej jest odnowa biologiczna. Tutaj przez cały rok funkcjonują na pełnych obrotach ośrodki rehabilitacyjno-wczasowe. Wybierając wczasy nad morzem warto pomyśleć o wypoczynku oraz zdrowiu. Najsłynniejsze ośrodki to „Albatros” oraz „Zefir”. To właśnie do tych obiektów, turyści przyjeżdżają najchętniej. Położone są w malowniczej scenerii a w swoim programie oferują fizykoterapię, kinezyterapię, hydroterapię, badania specjalistyczne oraz doskonałą kuchnię, wysoki standard pokoi, wykwalifikowaną kadrę lekarzy i rehabilitantów oraz wiele innych atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>